Pojištění léčebných výloh v zahraničí

Pojištění léčebných výloh v zahraničí je již v současnosti většinou nedílnou součástí příprav na vycestování mimo naší republiku. S každou cestou do ciziny mohou být spojena nejrůznější rizika a nebezpečí, která mohou značně znepříjemnit pobyt v zahraničí. Sjednat pojištění pro náhrady léčebných výloh lze pro krátkodobé, ale i dlouhodobé pobyty nejrůznějšího charakteru. Pojištění do zahraničí se odvíjí zejména podle typu cesty. Pojistku léčebných výloh lze uzavřít pro následující případy:

  • turistické cesty
  • pracovní cesty
  • pro studenty
  • pro sportovce
  • pro expedice
  • a další…

Dlouhodobé a krátkodobé pobyty

Pojištění léčebných výloh online můžete sjednat s pojišťovnou i podle doby, kterou strávíte v zahraničí. Při uzavírání pojistek pojišťovny rozlišují zejména, zda se jedná o dlouhodobé či krátkodobé pobyty. Na tomto údaji je závislá míra předvídatelných rizik související především s činností, která bude během pobytu v zahraničí pojištěncem realizována. Rozsah a typ pojištění závisí také na účelu cesty. V těchto případech se vyhodnocuje, zda je cílem odpočinek, sport, nebo pracovní činnost apod. Na základě toho je zaměřen i obsah pojistné smlouvy, ve které je přesně definován rozsah krytí možných rizik způsobující újmy na zdraví.

Pojištění léčebných výloh online

Každý potenciální zájemce si může sjednat s pojišťovnou pojištění léčebných výloh online. Dalo by se říci, že již všechny pojišťovny umožňují svým klientům uzavírat pojištění systémem on-line. Rychlé uzavírání pojistek přináší i řadu úspor pro obě strany. Pojišťovny uspoří administrativní náklady a na základě toho poskytují klientům i cenová zvýhodnění obvykle v řádech desítek %. On-line systém zahrnuje i využití infolinky, vypracování návrhu pojistné smlouvy a po odsouhlasení i vlastní uzavření pojistné smlouvy.

 porovnání havarijní pojištění, nejlepší srovnávač pojištění na Top-pojištění.cz, srovnejte si cestovní pojištění do rizikových oblastí